Strona Główna
Aktualności

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

Email Drukuj PDF
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE
Burmistrz Miasta i Gminy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące przyłączania prywatnych nieruchomości do sieci gazowej oraz planów inwestycyjnych w tym zakresie.
Termin spotkania 23.05.2019r. (czwartek) o godz. 16.00
w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim
Poprawiony: środa, 08 maja 2019 11:28
 

J@ w Internecie

Email Drukuj PDF

Osoby zainteresowane bezpłatnymi szkoleniami ,,J@ w internecie’’ serdecznie zapraszamy na szkolenie z modułu ,,Kultura w sieci’’ . Moduł ten przeznaczony jest dla wszystkich którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak je wykorzystywać do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury oraz poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego. Szkolenie odbędzie się w dniach od 15 – 17 maja 2019r. w godzinach od 15:00 – 19:00 w budynku Zespołu Szkół w Kosowie Lackim.
Zapisy na szkolenia przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki. Wszystkich chętnych, którzy nie zapisali się jeszcze na szkolenia serdecznie zachęcamy do zapisów. Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Ja  w internecie” przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców Gminy Kosów Lacki, którzy ukończyli 25 rok życia. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku a operatorem projektu jest Fundacja Legalna Kultura.

 

Szkolenia J@ w Internecie

Email Drukuj PDF

W dniach 26-28 kwietnia 2019r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku kultury w Kosowie Lackim odbyły się pierwsze szkolenia w ramach projektu ,,J@ w internecie”.
Bezpłatne szkolenie skierowane było do rolników, którzy pod okiem wykwalifikowanego trenera zdobywali praktyczną wiedzę w zakresie korzystania z sieci internetowej. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci rolnicy zapoznali się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi oraz nauczyli się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, usług online dla ubezpieczonych w KRUS oraz wielu innych portali pomocnych rolnikom.
Wszystkich chętnych, którzy nie zapisali się jeszcze na szkolenia serdecznie zachęcamy do zapisów. Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Ja w internecie” przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców Gminy Kosów Lacki, które ukończyli 25 rok życia. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku a operatorem projektu jest Fundacja Legalna Kultura. Celem projektu realizowanego przez Gminę Kosów Lacki jest zwiększenie wśród osób dorosłych umiejętności poruszania się w sieci, wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+, obsługa płatności przez internet), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

Dla uczestników szkoleń będzie dostępnych siedem tematów szkoleniowych:

1.Rodzic w internecie,

2.Moje finanse i transakcje w sieci,

3.Rolnik w sieci,

4.Kultura w sieci,

5.Działam w sieciach społecznościowych,

6.Tworzę własną stronę internetową (blog),

7.Mój biznes w sieci.

W ramach każdego obszaru tematycznego planowane jest przeprowadzenia szkoleń w ilości 12 godz. realizowane podczas dwóch lub maksymalnie 3 spotkań .

Więcej zdjęć

 

Obchody Święta 3 maja w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

Więcej zdjęć

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2019 08:00
 


Strona 6 z 173
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama