Strona Główna
Aktualności

Kabaret DNO w MGOK

Email Drukuj PDF

dsc089839 marca do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim zawitał kabaret DNO. Panowie zaprezentowali się z programem „Telepatia” i od razu porwali publikę. Kabaret z Dąbrowy Górniczej zachwycił pozytywnie wszystkich znakomitymi i genialnymi w swojej prostocie skeczami. Podkreślić należy fakt, iż artyści posługiwali się niebanalnymi rekwizytami oraz pomysłowymi strojami, które dopełniły znakomitego wrażenia. Zgromadzona publiczność po ogromnej dawce humoru, nie odpuściła tak łatwo artystom i wyklaskała jeszcze 3 bisy.

Dynamiczni, nieprzewidywalni i oryginalni ! Kabaret DNO podziękował wszystkim za przybycie i tak pozytywny odbiór.

Więcej…
 

NOWY MOST NA RZECE KOSÓWCE W JAKUBIKACH

Email Drukuj PDF


W dniu 5 marca 2014 r. podczas spotkania w Kosowie Lackim Wojewoda Mazowiecki  Jacek Kozłowski wręczył obecnym przedstawicielom władz samorządowych z terenu powiatu sokołowskiego i ostrowskiego promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

dsc 0685

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 09:34 Więcej…
 

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 627

Email Drukuj PDF

W dniu 05 marca 2014 w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim odbyło się spotkanie Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Strzałkowskiego z miejscowymi władzami samorządowymi oraz mieszkańcami gminy. Tematem wiodącym spotkania było przystąpienie Samorządu Województwa Mazowieckiego do realizacji budowy około 15 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 627 Treblinka – Kosów Lacki po szlaku kolejowym.  W związku z tym w spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski, który zapoznał zebranych z zakresem projektowanych robót. Projekt obejmie między innymi: budowę jezdni wraz z poboczami ,  3 mostów w tym po jednym na rzekach Treblinka i Kosówka oraz jednym na cieku wodnym bez nazwy. W nowym pasie drogowym znajdzie się 16 zatok autobusowych, przewidziano budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Zaplanowano także utworzenie wiaduktu drogowego w Kosowie Lackim z tunelem dla pieszych i rowerzystów . W projekcie zaplanowano również przejścia dla zwierząt . Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg nieograniczony na realizację tego tak ważnego i długo oczekiwanego przedsięwzięcia. Otwarcie ofert przewidywane jest na dzień 26 marca 2014 r. Tak więc już niebawem mamy szanse poznać wykonawcę robót, któremu udzielone zostanie zamówienie.

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 09:35 Więcej…
 

Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym"

Email Drukuj PDF

Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym"

 

konkursjpii

Więcej…
 


Strona 161 z 185
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama