Strona Główna
Aktualności

ZAMELDOWANIE NA POBYT STAŁY Z RÓWNOCZESNYM WYMELDOWANIEM SIĘ Z DOTYCHCZASOWEGO MIEJSCA POBYTU

Email Drukuj PDF

ZAMELDOWANIE NA POBYT STAŁYZ RÓWNOCZESNYM WYMELDOWANIEM SIĘ  Z DOTYCHCZASOWEGO MIEJSCA POBYTU

Z początkiem 2013 r. zmieniły się zasady wymeldowywania obywateli. Obecnie nie jest już wymagane wcześniejsze wymeldowanie się z poprzedniego miejsca pobytu, ponieważ obowiązku wymeldowania można dopełnić podczas meldowania się pod nowym adresem. W takim przypadku obu formalności — wymeldowania i zameldowania — dokonuje się na jednym formularzu, który należy złożyć w urzędzie gminy w nowym miejscu pobytu. Dzięki temu nie trzeba już jeździć do urzędu w poprzednim miejscu zamieszkania tylko po to, aby się wcześniej wymeldować.

Oczywiście nadal istnieje możliwość odrębnego, wcześniejszego wymeldowania się. Ta procedura jest przeznaczona głównie dla osób, które opuszczają swoje dotychczasowe miejsce pobytu stałego, ale nie planują od razu meldować się na stałe pod innym adresem.

 

Kosowska Majówka 2013

Email Drukuj PDF

Pod nazwą „Kosowska Majówka” przebiegały obchody Świąt Majowych w Kosowie Lackim.

 

         2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

 

Po raz pierwszy obchodzono uroczyście Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej .

   Z okazji tego święta przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim odbyło się uroczyste wciągnięcie polskiej flagi na maszt specjalnie w tym celu ufundowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kosowie Lackim. Zaszczytu wniesienia flagi dostąpili sportowcy przedstawiciele 4 dyscyplin sportu nabardziej popularnych na terenie gminy: lekkoatletyki, reprezentant drużyny koszykarskiej LKS KOS , reprezentant drużyny siatkarskiej LKS KOS oraz przedstawicie Miejsko Gminnego Klubu Sportowego KOSOVIA. Flagę na maszt wciągnęli harcerze z 40 i 41 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskikego ,, Kamyka”

   Następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Państwowy, po czym przemówienie okolicznościowe wygłosiła Longina Oleszczuk Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki , Program został wzbogacony o występ zespołu tanecznego „TEMPO” , który wykonał etiudę pt. „Biało czerwona”.Uczniowie z PLO w Kosowie Lackim zaprezentowali „Kwadrans poezji” nasza Biało czerwona.

   Popołudniowym punktem Dnia Flagi w Kosowie Lackim był 1,5 kilometrowy „Bieg uliczny         o Puchar Burmistrza” w formule OPEN, w którym udział wzięło 50 sportowców. Organizatorem biegu był ULKS KOS Kosów Lacki pod kierunkiem pana Tadeusza Gąsiorowskiego. Zwycięzcami w biegu głównym w kategorii kobiet została Marta Wiśniewska (AZS Politechnika Warszawska), w kategorii mężczyzn- Konrad Żochowski (ULKS KOS Kosów Lacki). W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli: Zawistowska Justyna i Pietrzykowski Marcin. Nagrodę specjalną otrzymała nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim – pani Małgorzata Gąsiorowska. Zwycięzcy oprócz gromkich braw publiczności zostali nagrodzeni pucharami oraz dyplomami.

   3 Maja – 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

            W dniu 3 maja świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święto strażaków   Obchody rozpoczęto uroczystym przemarszem przedstawicieli Władz Samorządowych, Pocztów Sztandarowych, członków ZBOWID, Jednostek OSP z gminy Kosów Lacki, Drużyn Harcerskich spod strażnicy OSP Kosów Lacki do kościoła parafialnego pw. NNMP w Kosowie Lackim.                     Mszę Św. w intencji Ojczyzny i strażaków odprawił Proboszcz Parafii ks. Kanonik Tomasz Pełszyk.


     Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Pomnika poświęconemu pamięci żołnierzy Podziemia Niepodległościowego oraz cywilnych mieszkańców ziemi kosowskiej poległych i pomordowanych walce z komunistycznym zniewoleniem w latach 1944- 50, Pomnika upamiętniającego poległych za ojczyznę w latach 1939-1944 oraz Pomnika Józefa Piłsudskiego - przy których złożono wieńce i zapalono znicze. W imieniu senatora Rzeczypospolitej Polski Waldemara Kraski kwiaty złożyła małżonka pani Ewa Kraska.

     Następnie wszyscy uczestnicy pochodu udali się do sali widowiskowej M-GOK .Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał Burmistrz Miasta   i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak wygłaszając okolicznościowe przemówienie . Pan Burmistrz podziękował druhnom i druhom strażakom za ich ofiarność w ratowaniu ludzi i mienia oraz zaangazowanie w życie społeczności lokalnej swoich wiosek. Złożył również serdeczne życzenia przede wszystkim tylu samu powrotów co wyjazdów na akcje. Po wystąpieniu burmistrza zebrani na sali wysłuchali Koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Kosowskiego Chóru i Zespołu NOVUM działających przy M-GOK. W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom OSP. Medale wręczali   Z-ca Komendanta Powiatowego brygadier Tomasz Wilk pełniący również funkcję V-ce prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Sokołowie Podlaskim i Burmistrz Miasta i Gminy w Kosowie Jan Słomiak pełniący również funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Kosowie Lackim.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

         Adamczyk Henryk

         Zakrzewski Kazimierz

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

         Banasiuk Andrzej

         Zawistowski Jan

         Kazimierz Mleczko

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

         Badura Dariusz

         Badura Andrzej

         Kietliński Sławomir

Odznaką Wzorowy Strażak odznaczeni zostali:

       Banaszuk Kamil

       Wierzbicki Mariusz

       Kurowicki Damian

       Kazimierczuk Sławomir

       Stański Maciej

       Augustyniak Artur

       Litwińczuk Jacek

       Jarosiński Konrad

       Pawlicka Anna

       Michalak Agnieszka

       Dybowska Magda

       Rojek Aneta

       Wojtczuk Agnieszka

       Litwińczuk Justyna

       Marciniak Emilia

       Adamczyk Artur

       Zięba Grzegorz

       Bujalski Radosław

       Zegadło Artur

       Zieliński Piotr

W kolejnej części obchodów, na placu przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury   rozpoczął się piknik integracyjny z zespołami VERVA, CONVERS, ACTIV, VEGA, WEST.                Wśród dodatkowych atrakcji było wesołe miasteczko dla dzieci, strażacka kuchnia polowa, gdzie serwowano gorącą grochówkę i napoje chłodzące, kawiarenka KSM – (kawa, herbata i ciasto). Dodatkowo odbył się pokaz sprzętu i wozu bojowego OSP, który cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców. W ramach kontynuacji akcji „Książka zamiast marihuany” działacze SLD powiatu sokołowskiego rozdawali książki mieszkańcom naszego miasta biorąc czynny udział w promowaniu powrotu do słowa pisanego.

4 maja w sobotę społeczność Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim zaprosiła miłośników sportu na mecz piłki siatkowej, w którym o Puchar Burmistrza rywalizowała drużyna kadry pedagogicznej i rodziców z drużyną uczniów liceum. Wynikiem 3:0 wygrała drużyna kadry pedagogicznej i rodziców. Wszyscuy uczestnicy meczu otrzymali dyplomy za proocję zdrowego stylu życia przez czynne uprawianie sportu.

5 maja w niedzielę na stadionie KOSOVIA odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy MGKS KOSOVIA a ŚWIT BARCZĄCA z wynikiem 2:4.

 

 

Kosowska Majówka 2013

Email Drukuj PDF

majowka 2013

Więcej…
 

Dzień Ziemi 2013

Email Drukuj PDF

"Kosowski Manifest z okazji Dnia Ziemi 2013”

img 1067W dniu 22 kwietnia w Kosowie Lackim uroczyście obchodzono Światowy Dzień Ziemi – ekologiczne Święto Świata, którego czołowym przekazem jest ochrona środowiska naturalnego. Nawiązując do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady” podjęto inicjatywę do propagowania aktywnych działań na rzecz zwiększenia poziomu zbierania tego typu odpadów i tym samym zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie właściwego z nimi postępowania. W ramach tego przedsięwzięcia o godz. 10.00 rozpoczął się przemarsz ulicami Kosowa z udziałem przedstawicieli władz samorządowych z panią Wiceburmistrz Longiną Oleszczuk na czele, dyrektorów, nauczycieli, dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych i kulturalnych oraz okolicznych mieszkańców.

Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2013 07:58 Więcej…
 


Strona 166 z 179
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama