Strona Główna
Aktualności

GMINNE PREZENTACJE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH „JASEŁKA 2015”

Email Drukuj PDF

dsc 0799 640x428Coroczne przedstawienie jasełkowe wystawiane dla mieszkańców Kosowa Lackiego i okolic w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury to już tradycja w naszej gminie. 11 stycznia 2015 r. mogliśmy znów poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzonych gości - przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych i Kościoła oraz publiczność ciepło i serdecznie powitała dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Publiczność dopisała tak licznie, że zabrakło miejsc na sali, co było miłą niespodzianką zarówno dla organizatorów, jak i samych występujących. Opiekun Koła Teatralnego „Szpilka” - pani Mariola Zakrzewska przy współpracy z paniami: Moniką Denisiuk – Świstek, Teresą Maliszewską, Elżbietą Witkowską, Anną Maliszewską, Bożeną Gawłowską - jak co roku stanęła przed wyzwaniem wystawienia oryginalnych jasełek. Widowisko pt. „Więcej miłości...” młodzież z Publicznego Gimnazjum im. A. Kamińskiego w Kosowie Lackim wystawiła już po raz trzeci w tegorocznym okresie bożonarodzeniowym i za każdym razem zebrała gromkie brawa. Publiczność doceniła kunszt gry aktorskiej - za sprawą młodych aktorów mogliśmy poczuć atmosferę wielkiego teatru. Gimnazjaliści przekazali nam wiele treści odnoszących się do współczesności - więcej miłości, troski o drugiego człowieka, zatrzymania się w narastającym tempie życia.

Podczas spotkania rozdane zostały dyplomy i nagrody dla uczestników Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Ozdoba Choinkowa” zorganizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim.

Do konkursu przystąpiło 84 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

- Teresa Kowalska – przewodnicząca komisji,

- Barbara Skibniewska– członek komisji,

- Ewa Arciechowska- członek komisji

Więcej…
 

Spotkanie opłatkowe Kosowskiego Klubu Seniora

Email Drukuj PDF

p1000820 640x4808 stycznia 2015roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury Kosowie Lackim odbyło się spotkanie opłatkowe członków „ Kosowskiego Klubu Seniora”. Wszystkich zebranych powitała prezes Klubu pani Teresa Kowalska, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak który złożył obecnym serdeczne życzenia noworoczne. Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia, po czym Seniorzy i goście zasiedli do stołu zastawionego potrawami wigilijnym specjalnie na tę okazję przygotowanymi przez członkinie Klubu Seniora.

Więcej…
 

Rozstrzygniecie konkursu na Ozdobę Choinkową

Email Drukuj PDF

PROTOKÓŁ Z KONKURSU PLASTYCZNEGO

„OZDOBA CHOINKOWA”


Z posiedzenia Komisji z dnia 07-01-2015r. dotyczącego konkursu plastycznego

„Ozdoba choinkowa”, ogłoszonego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

w Kosowie Lackim.


1.Do konkursu przystąpiło 84 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych.

Więcej…
 

Powitanie Nowego Roku w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w noc sylwestrową Władze Samorządowe oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Kosów Lacki spotkali się na placu przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury na wspólne powitanie Nowego 2015 Roku. Tuż przed północą Burmistrz Jan Słomiak złożył wszystkim życzenia noworoczne.

O północy kosowskie niebo rozświetlił pokaz sztucznych ogni, w górę wystrzeliły fajerwerki, efektowne bomby, komety i wyrzutnie. Magiczne widowisko z oprawą muzyczną w tle wzbudziło wiele emocji wśród zgromadzonej publiczności. Przy symbolicznej lampce szampana wszyscy składali sobie noworoczne życzenia. Była to okazja do integracji społeczności Kosowa Lackiego.

Więcej zdjęć z uroczystości

 


Strona 169 z 211
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama