Strona Główna
Aktualności

Wigilia dla Samotnych 2012

Email Drukuj PDF

        sdc19404-1 Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też dla samotnych osób z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki  13 grudnia 2012r. odbyła się już po raz siedemnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana, jak co roku, przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej    przy współudziale Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.

  To wyjątkowe spotkanie, na które raz w roku zostają zaproszeni Ci,  którzy być może przy wigilijnym stole zostaną sami. W tym roku wzięło w nim udział około 30 osób. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta  i Gminy Kosów Lacki  Longina Oleszczuk oraz Proboszcz Parafii p.w. NNMP   w  Kosowie  Lackim  Ks. Tomasz Pełszyk.

         Przybyłe na wigilię osoby powitała Kierownik MGOPS – Monika Dykowska   i Dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Następnie w nastrój świąteczno-wigilijny wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez pana Marka Kołodziejskiego z M-GOK Kosów Lacki. Na scenie swoje wokalne umiejętności prezentowali: Marzena Radomska – Wujek, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Weronika Jakubik oraz Mateusz Żochowski i Patryk Wrzosek. Gościnnie wystąpili: Michał Pieńkowski, Paweł Tarkowski, Witold Radomski oraz Artur Ziontek. Wystąpił również CHÓR działający przy Ośrodku Kultury z piękną aranżacją tradycyjnych kolęd. Po części artystycznej zebrani goście przeszli do świetlicy, gdzie  czekały na nich pięknie zastawione stoły i świąteczne potrawy własnoręcznie  przygotowane przez panie z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 09:23 Więcej…
 

Konsultacje w sprawie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

Email Drukuj PDF

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki

informuje o przeprowadzaniu konsultacji dotyczących wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi,który obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2013r.

Konsultacjom podlegać będą projekty uchwał w sprawach:

1.Uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Kosów Lacki.

2.Uchwalenia wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

3.Ustalenia terminu,częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

4. Uchwalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

5. Uchwalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki.

     Opinie,wnioski i uwagi należy kierować na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub składać pisemnie w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki ul. Kolejowa 2 do dnia 18 grudnia 2012r.  

       Zgłoszone propozycje i wnioski zostaną przeanalizowane i ewentualnie uwzględnione przy ostatecznej konstrukcji projektów uchwał przedstawionych Radzie Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2012 23:24
 

Młodzież i filantropia

Email Drukuj PDF

W grudniu 2012 roku w kosowskim „ogólniaku” rozpocznie się realizacja projektu Fundacji dla Polski „Młodzież i filantropia” organizowanego w partnerstwie z Wojewodą Mazowieckim i Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nasza szkoła została wyróżniona, jako jedyna z terenu dawnej Delegatury Siedleckiej, wyborem do tego przedsięwzięcia. Łącznie z całego województwa mazowieckiego zadanie realizowane będzie w 10 szkołach: gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu im. Feliksa Wolińskiego „Młodzi o Kosowie"

Email Drukuj PDF

Rozstrzygnięcie konkursu im. Feliksa Wolińskiego „Młodzi o Kosowie”

organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki

 

Na konkurs wpłynęły łącznie 34 utwory – głównie wiersze i prace prozą od uczniów szkół podstawowych, liceum i gimnazjum. Młodzi twórcy w swoich dziełach wykorzystywali wspomnienia swoich dziadków, publikacje na temat Kosowa i okolic – w tym strony internetowe, własne obserwacje i przemyślenia.

Na posiedzeniu w dniu 7 listopada 2012 roku Komisja w składzie:

- pan Artur Ziontek – historyk literatury, przedstawiciel sponsora nagród,

- pani Longina Oleszczuk - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki,

- Pani Hanna Przesmycka - Prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki,

- pan Jolanta Onyśk - nauczyciel polonista,

dokonała analizy i oceny prac oraz wyłoniła zwycięzców konkursu.

 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 12:23 Więcej…
 


Strona 169 z 176
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama