Strona Główna
Aktualności

Powroty do korzeni

Email Drukuj PDF

Podczas inauguracji cyklu spotkań z poezją 10 listopada 2012r. odbył się benefis twórczości Franciszka Kobryńczuka.

Powroty do korzeniimg 8528_1

Franciszek Kobryńczuk przedstawił skrawek swojej twórczości podczas wieczoru poetyckiego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury  w Kosowie Lackim.

Autor urodził się w Długich Grzymkach w powiecie Sokołowskim. Jest profesorem zwyczajnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i członkiem Związku Literatów Polskich. Zadebiutował w 1958r. w czasopiśmie dla dzieci „Miś”. Aktualnie do jego dorobku zaliczyć można trzydzieści książek dla dzieci i młodzieży, które dzięki swojej aurze dowcipu i rymowanym rytmie wybierane są w konkursach recytatorskich.

Franciszek Kobryńczuk przyjechał na zaproszenie Pani Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Ewy Rutkowskiej, która wraz z Panem Markiem Kołodziejskim, który był autorem scenografii oraz aranżacji piosenek do wierszy Pana Profesora,   dołożyli wszelkich starań aby w Domu Kultury zapanował klimat poetycki. Wieczór swoim śpiewem uświetnili Iza Ratyńska,  Marzena Radomska – Wujek, Aneta Żochowska oraz Michał Pieńkowski.

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 14:26 Więcej…
 

Wernisaż fotografii Łukasza Jakubika

Email Drukuj PDF

wernisazW sobotnie popołudnie 10 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej pt. „PRZEBUDZENIE".

Autorem zdjęć jest Łukasz Jakubik młody pasjonat, amator fotografii. Jest uczniem liceum ogólnokształcącego, pochodzi z Gut (miejscowość w Gminie Kosów Lacki).

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2012 13:48 Więcej…
 

XXIX Gminny Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

XXIX Gminny Dzień Seniora

sdc19161W dniu 7 listopada w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbył się XXIX Gminny Dzień Seniora.

Imprezę rozpoczęła Dyrektor Ewa Rutkowska i Prezes Klubu Seniora Teresa Kowalska. Obie panie powitały licznie przybyłych gości oraz władze miasta i gminy. Po złożeniu życzeń dyrektor przedstawiła plan spotkania.

W części artystycznej wystąpiły dla Seniorów 6 i 7 latki ze szkoły podstawowej w Kosowie Lackim, dwie formacje taneczne zespołu „ Tempo”, Grupa muzyczno – wokalna z M-GOK oraz Chór M- GOK- prowadzony przez Marka Kołodziejskiego.

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 14:41 Więcej…
 

Dyżur Psychologa

Email Drukuj PDF

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim informuje, że od listopada 2012 w Przychodni Rejonowej w Kosowie Lackim przy ul. Kościelnej 20 w ramach kontraktu z NFZ przyjmować będzie

specjalista PSYCHOLOG


Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu (25) 787-90-14 lub bezpośrednio w Przychodni.

 


Strona 170 z 176
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama